Search
  • OMNILAB baltic

6. iemesli, kāpēc rotācijas ietvaicētāju lietot virtuvē

Updated: Nov 29, 2021


Lai arī pirmajā brīdī tas šķiet neparasti, Arvien vairāk slavenu bāru un zvaigžņotu restorānu savā aprīkojumā iekļauj rotācijas ietvaicētājus.

1. Tiek pilnībā saglabāti aromāti.

Augļu vai garšvielu aromāts sastāv no daudz komponentēm un savienojumiem. Daļa no tiem ir viegli gaistoši vai sadalās karsējot un tāpēc karsējot tiek pazaudēti vai sadalās. Ar rotācijas ietvaicētāju, bez stipras karsēšanas tiek ekstrahētā visa smaržas buķete, gan alkohols, gan garšvielas un augļi. iespēja darboties vakuumā, ļauj viegli gaistošās vielas saglābāt tās ekstrahējot ar alkoholu un tad tās var izmantot kā pamatu kokteiļos. Smaržas tiek saglabātas pilnībā.

2. Smaržvielas saglāba un pastiprina.

Dažkārt, rotācijas ietvaicētāja lietotājs gastronomijā, mazāk interesējas par destilātu, vairāk par atlikumu, kas saglabājies rotācijas kolbā. Mērces vai sulas apstrāde vakuumā, ir maiga alternatīva klasiskajai koncentrēšanai uz plīts. Ja ūdens saturu parasti samazina vārot, tad lai saglabātu garšu, ti var veikt ar rotācijas ietvaicētāju. Produkta garšu var saglabāt, tikai strādājot vakuumā ievērojami zemākā temperatūrā.

3. Smaržvielas var pievienot precīzi un atkārtojami.

Kontrolējams spiediens, temperatūra un ātrums dod vēl vienu priekšrocību, rotācijas ietvaicētāju lietošanai gastronomijā: Atbilstoši iestatītajiem parametriem ir iespējams precīzi atdalīt noteiktas sastāvdaļas. Varētu teikt ka rotācijas ietvaicētājs ir aromātu skalpelis, ar kuru var izgriezt vai nogriezt, interesējošās vai liekās smaržvielas. Pierakstot un saglabājot izvēlētos parametrus, kas dod nepieciešamo recepti, tiek nodrošināta atkārtojamība. Jūs vienmēr iegūsiet produktu ar nemainīgu smaržu un garšu.

4. Ilgtspējīga resursu izmantošana.

Mainīgajā gastronomija šodien mēs gaidām, ne vien īpašo un izsmalcināto, bet arī saudzīgu resursu izmantošanu. Daudzi restorāni izmanto holistisku pieeju, kas nozīmē - izmantot visu cik vien iespējams un tikai nedaudz izmest ārā. Tas var arī motivēt iegādāties rotācijas ietvaicētāju: jo no īpaši vērtīgām sastāvdaļām, piemēram, trifelēm tā var iegūt vairāk aromāta, kā klasiskā veidā - trifeles tieši rīvējot virs ēdiena. Turklāt par pamatu ļoti garšīgiem ekstraktiem var kalpot iepriekšējā dienā novītušas piparmētru lapas vai pārgatavojusies banāni, kas ir ļoti aromātiski, bet vairs nav pievilcīgi.


Heidolph rotācijas ietvaicētājs Menage Bar Minhenē. Vācijā.

5. Dzidri un bezkrāsaini ekstrakti rada pārsteigumu.

Klasisks paņēmies kā alkoholam nodrošināt augļu un garšvielu aromātu ir tos izšķīdināt spirtā. Bet tas vienmēr nokrāso spirtu. Vēl viens veids, kā radīt garšu kokteiļos ir tieši iespiest augļus tajā, bet arī tā tiek atstātas krāsas pēdas. Dažreiz vēlamies lai svaigs kokteilis vai zupa optiski neatgādina bietes vai tomātus, bet intensīvi smaržo un garšo kā tie. Ekstrahējot ar rotācijas ietvaicētāju tiks iegūts dzidrs un aromātisks šķidrums, kas var tikt izmatots kā dzēriena vai ēdiena sastāvdaļa, tādejādi nodrošinot nepieciešamo pārsteiguma momentu.


6. Plaša bezalkoholisko alternatīvu iespēja.

Restorānos viesiem tiek piedāvāta tipiska bezalkoholisko dzērienu palete - ūdens, limonāde un gāzētie dzērieni. Ja vēlāties piedāvāt ko īpašu, ļoti ātri sasniegsiet robežu. Bezalkoholiskie kokteiļi pamatā ir dažādu augļu sulu maisījumi un ja neskaita saldumu, tad citas opcijas ko piedāvāt nav. Ar rotācijas ietvaicētāju ražojot ūdeni saturošos smaržas ekstraktus ( hidrolātus) nekavējoties tiek palielināts bezalkoholisko dzērienu piedāvājuma spektrs. Ārstniecības augu, atsvaidzinoša, augļu, koksnes garša - vairs nekādu robežu.

Papildus informācija

Ieraksts tapis sadarbībā ar firmu Heidolf.

3 views0 comments