Search
  • OMNILAB baltic

Līdz pat 60 % enerģijas ietaupījums: Tā cirkulācijas dzesētāji darbojas ilgtspējīgāk un lētāk


Mūsdienās ilgspējā un efektivitāte ir svarīga visās laboratorijās. Tās nav tikai pieaugošās likumdošanas prasības, tas ietekmē arī uzņēmuma prestižu. Kas darbojas videi draudzīgāk un taupa resursus laboratorijas darbā, tas ne vien labāk izpilda ilgspējas mērķus, bet arī samazina izmaksas.

Kā tas strādā? Izmantojot divus konstruktīvus risinājumus, cirkulācijas dzesinatājs var dot lielu ieguldījumu vides aizsardzībā un papildus arī nodrošināt izmaksu samazinājumu vienlaicīgi palielinot lietošanas ērtību.

  1. Dabīgas izcelsmes dzesēšanas aģents, kas nesatur fluoru.

  2. Optimizēta ilgtspējīga dzesēšanas sistēma.

Dzesēšanas aģenti cirkulācijas dzesinātājos - kādā virzienā tas attīstās.

Arī šodien daļai cirkulācijas dzesinātāju tiek izmantoti floru saturoši dzesēšanas aģenti. Tas rada siltumnīcu gāzes efektu un tāpēc ietekmē klimatu. Samazināts globālās sasilšanas potenciālu, ko rada dzesēšanas līdzekļi ir politiska prasība. No 2020 gada rinda dzesēšanas iekārtu vairs nedrīkst saturēt R134a. LĪdz 2030 gadam fluoru saturošu dzesēšanas aģentu lietošana ir jāsamazina līdz piekdaļai no 2015 gada apjoma. Nesen tika ziņots par vēl stingrākām prasībām. Ikviens zina, ka tas palielinās daļēji fluorēto aukstumaģentu izmaksas.

IKA - uzņēmumam kas ir atbildīgs un darbojas visā pasaulē, ir daudz iemeslu lai piedāvātu ilgspējīgu dzesēšanu. Arī tad, ja pašu ražotās jaunās iekārtas nav pakļautas jaunajiem ierobežojumiem. Bet kā ta tas darbojās?

Ko spēj dabīgais dzesēšanas aģents R290

Dabīgais dzesēšanas līdzeklis R290 ir ar daudz zemāko siltumnīcas efektu( Global Warming Potential - GWP) kā pārējie plaši izmantotie dzesēšanas līdzekli.

R290 GWP=3, salīdzinoši cili dzesēšanas aģenti ir ar daudz lielāku vērtību R134a GWP = 1340, R449a GWP = 1379, R404a GWP = 3920. Tas nozīmē, ka siltumnīcas efekts no R290 ir tikai 0,21 % no R134a. PIe tam vēl nav ņemts vērā, ka R290 var tikt samazināts arī daudzums.

Lietojot dabīgo dzesēšanas līdzekli R290 var ne vien samazināt siltumnīcas efektu, šis dzesēšanas aģents palielina arī iekārtas veiktspējas jaudu. Pozitīvais efekts: vairāk efektivitātes un kompakts dizains, aizņem mazāk vietas laboratorijā. Ar vienu RC 2 GREEN dzesinātāju var apkalpot divus rotācijas ietvaicētājus, kamēr citu ražotāju iekārtas to nespēj. Cirkulācijas dzesētāji RC2 lite, HRC 2 lite, RC 2 GREEN un RC 5 jau šodien IKA ir izmantojusi R290. Izstrādājot RC cirkulācijas dzesētājus IKA inženieri ir uzlabojuši energoefektivitāti un ieviesuši unikālus risinājumus.

Dzesētāji, kas darbojas pēc pieprasījuma, ar vēl lielāku ilgtspēju

Dzesētājs nav tikai dzesētājs. RC basic/control sērijas iekārtas no IKA ir atšķirīgas no citu ražotāju cirkulācijas dzesētājiem. Iekārtas sirds ir kompresors ar regulējamiem apgriezieniem, ar kura palīdzību tiek reaģēts uz aktuālo dzesēšanas pieprasījumu. Iekārta pielāgo jaudu atkarībā no nepieciešamās dzesēšanas jaudas. Ja nepieciešama mazāka jauda, kompresors darbojas gaidīšanas režīmā. Pie tam tas ir ļoti kluss un pieprasa mazāk enerģijas. Tāpēc pastāvīga ierīces ieslēgšana un izslēgšana ir lieka.Tas arī novērš nodilumu un pagarina izstrādājuma kalpošanas laiku.

Nākamais ilgtspējas faktors: augstvērtīga kameras izolācija. Samazināts enerģijas zudums vidē, dzesēšanas šķīdums tiek uzturēts auksts. Mikrokanāla kondensators ar gaisa dzesēšanu nodrošina optimālu siltuma pārnesi. Tam nepieciešamo gaisa plūsmu ģenerē ventilators ar ātruma regulēšanu.Tas samazina trokšņa līmeni un vēl vairāk samazina enerģijas patēriņu. Lai pasargātu siltummaini no piesārņojuma un ar to saistītā efektivitātes zuduma, visiem IKA dzesētājiem ir noņemams un viegli tīrāms filtrs tieši kondensatora priekšā.Tas garantē nemainīgu veiktspēju visā izstrādājuma dzīves ciklā – bez papildu apkopes darbiem.

Nākamais tehniskais knifs ir lietot jaudu īpaši precīzai temperatūras regulēšanai: Ar elektroniski vadītu izplešanas ventili tiek nodrošināta temperatūras konstance līdz ± 0,05 K.


Praktiskā pārbaude Cirkulācijas dzesinātāja - vides izmaksu salīdzinājums.

Pateicoties aprakstītajām dzesētāju īpašībām, jo ​​īpaši ar ātruma regulējamu kompresoru, līdz 60% enerģijas patēriņa var ietaupīt līdz pat 60% enerģijas patēriņa darbības laikā salīdzināmos lietojumos, salīdzinot ar konkurētspējīgām ierīcēm.

Lai noteiktu enerģijas nepieciešamību, ar dzesētājiem tika destilēts 500 ml ūdens rotācijas iztvaicētāja 1 litra iztvaicēšanas kolbā.Ūdens vannas temperatūra +60 °C, spiediens 70 mbar.Salīdzinot vidējo jaudas patēriņu (1. att.), kad cirkulācijas dzesētājs darbojas tukšgaitā (rotācijas iztvaicētājs izslēgts), kļūst skaidrs, ka IKA RC 2 darbojas daudz efektīvāk nekā konkurents.Aplūkojot enerģijas patēriņu visas dienas garumā, efektivitātei ir vēl lielāka ietekme (2. attēls).


Jo pēc pieprasījuma kontrolētie IKA dzesētāji samazina savu veiktspēju līdz minimumam, pielāgojoties faktiski nepieciešamajai dzesēšanas jaudai.Tas parāda, ka RC 2 patērē mazāk nekā trešdaļu enerģijas, salīdzinot ar konkurentiem.3. attēlā parādīts pieprasījuma kontrolēto IKA dzesētāju (sarkans) darbības režīms salīdzinājumā ar nekontrolējamu dzesētāju (zils).Tiek parādīta 8 stundu darba diena, kuras laikā veiktas 4 destilācijas (500 ml ūdens).Ir skaidri redzama parasti zemākā jaudas prasība tukšgaitā starp destilācijām un dzesēšanas jaudas regulēšana destilācijas procesā.Aprēķināsim to, izmantojot piemēru: RC 2 GREEN aizstāj divus parastos cirkulācijas dzesētājus ar jaudu 400 W. Pateicoties inovatīvai dzesēšanas tehnoloģijai, enerģijas izmaksās gadā var ietaupīt līdz pat 250 eiro.Tas atbilst vismaz 2500 eiro paredzamajā ierīces produkta kalpošanas laikā. Papildus finanšu ietaupījumiem var ietaupīt 3,75 tonnas CO2.Alternatīvi būtu jāiestāda 163 koki, lai kompensētu papildu CO2 emisijas, kas rodas enerģijas ražošanas laikā (enerģijas kombinācijā).Ietaupītais CO2 daudzums atbilst izdalītajam daudzumam, vienam cilvēkam lidojot no Frankfurtes uz Ņujorku un atpakaļ.


Secinājums: dzesējiet ar smadzenēm

IKA sērijas RC cirkulācijas dzesētāji parāda, ka laboratorijas jau šodien var atdzesēt daudz ilgtspējīgāk. Iespējamie ir: videi draudzīgu aukstumnesēju izmantošana, lielāks jaudas blīvums un enerģijas taupīšana.Domājot par visu produkta dzīves ciklu, šīs ierīces nozīmē ne tikai lielāku ilgtspējību, bet arī zemākas izmaksas.Jo ievērojami samazinās laboratoriju ekspluatācijas izmaksas.Pircēji uzreiz atzīst: saskaņā ar TCO pieeju, iespējams, nedaudz augstāka šo ilgtspējīgo ierīču iegādes cena nav šķērslis.Gluži pretēji.Ja ņemam vērā visus turpmākās izmantošanas aspektus – siltumnīcas efektu, enerģijas patēriņu, jaudas blīvumu, apkopi un ar turpmākiem politiskiem ierobežojumiem saistītos riskus – ir vērts ieguldīt ilgtspējīgā dzesētājā.Tas nāk par labu finansēm un ilgtspējas ziņojumam.


Papildus informācija

Ieraksts tapis sadarbībā ar IKA.

Mūsu online veikalā jūs atradīsiet plašu IKA produktu piedāvājumu.10 views0 comments