Search
  • OMNILAB baltic

Peltjēra vai Kompresora dzezēšana, kura labāka

Updated: Nov 25, 2021

Klimata kameras un dzesējošie inkubatori dzesēšanai izmanto divas atšķirīgas tehnoloģijais: vai nu Peltjera vai Kompresora tipa tehnoloģiju. Kāda tieši ir atšķirība starp abām tehnikām? Kura no tehnikām ir effektīvāka un ilgtspējīgāka? Un kura no tehnikām ir piemērotāka jūsu laboratorijai. Atbildes uz šiem jautājumiem. šajā rakstā tapušas sadarbībā ar OMNILAB partneri vācu ražotāju Memmert.


Peltjēra vai kompresora tehnoloģija?

Jau vairāk kā 25 gadi Memmert eksperti pēta un uzlabo Peltjera tehnkiku. Lai izvēlētots starp kompersora un Peltjera tehnoloģiju nav iespējām izmanot vienu vispārēju apgalvojumu. Vienmēr parādīsies kāda nianse, kāpēc šādu iekārtu izvēlēties lietotāja procesam, jo abas tehnikas rada lietotājam specifiskas priekšrocības.

Avots: Memmert
Attēls: Memmert Peltjera iekārta

Peltjera iekārtas iespējams uzbūvēt kompaktākas, tās neprasa papildus telpu klimata iekārtai. Patiecoties mazākam skaitam mehānisko daļu, kā sūkņi, filtri un cauruļu sistēmas iespēja ka kaut kas varētu salūzt arī ir samazināta un apkopes arī ir vienkāršākas. Dzesēšanas kompresoru apkopes drīkst veikt tikai speciālisti ar atbilstošu sertifikāciju kamēr Peltjera elementu pievienošana ir salīdzinoši vienkāršs roku darbs.

Papildus tam Peltjera iekārtas darbjas gandrīz bez vibrācijas, kā arī gaisa ventilators ar regulējamiem apgriezieniem nav skaļš. Atteikšanās no dzešēšanas līdzekļiem ietekmē lietošanas izmaksas un ir draudzīgāk klimatam. Peltjē elementi daudzās iekārtās tiek izmantoti arī sildīšanai. Vairs nav nepieciešams atsevišķs sildītājs dzesējošā inkubatorā vai klimatiskajā skapī. Turklāt temperatūras ciklus var iestatīt ar to pašu sildīšanas-dzesēšanas iekārtu. Laboratorijas tehnoloģijā gan kompresoru dzesēšanas iekārtas, gan Peltier ierīces piedāvā ļoti augstu vadības precizitātes līmeni.Tomēr Peltjē elementi reaģē nekavējoties un bez dzesēšanas līdzekļa, jo viss darbiojas ar elektrību. Tāpēc tos var regulēt ārkārtīgi precīzi. Pa šo laiku šī tehnoloģija ir attīstījusies tik tālu, ka enerģijas ietaupījums ir milzīgs salīdzinājumā ar kompresoru.Advanced Peltier Technology augstā efektivitāte tagad ir apstiprināta neatkarīgā, zinātniskā tehnoloģiju salīdzinājumā.


Memmert Peltjera tehnika ir effektīvāka salīdzīnājumā ar citām līdzīgām tehnoloģijām.

Memmert Advanced Peltier Tehnology tika attīstītā, lai radītu alternatīvu kompresoru tehnoloģijai. Konstanta klimata kamera HPPeco, kā arī Peltjera inkubators IPPeco salīdzinājumā ar konkurentu produktiem patērē vien septīto daļu enerģijas un tas nozīmē ka to patēriņš ir zemāks kā portatīvajiem datoriem.


Šādus pārbaužu rezultātus ieguva neatkarīga pārbaužu laboratorija Testo Industrial Services AG, kas abas Memmert iekārtas, lai salīdiznātu tehnoloģijas, novietoja pārbaužu stendā stabilos klimata apstākļos. Tika salīdzināta Memmert konstanta klimata kamera HPP750eco ar pašlaik piedāvājumā esošu analogu ar kompresora dzesēšanu. Peltjera inkubators IPPeco tika salīdzināts ar konkurējoša ražotāja Peltjera iekārtu.


Attēls: Salīdznošais elektropatēriņš gada laikā

Avots: Memmert


Klimata neitrālas iniciatīvas laboratorijās.

Ar Memmert Advanced Peltier Technology lēmumu pieņēmēji Laboratorijas var izvēlēties effektīvu un ilgtspējīgu saimniecisko risinājumu, kas neprasa nekādus veiktspējas kompormisus.

Papildus laboratoriju pētnieciskajam darbam tām ir arī sociālā atbildība ar vien vairāk īstenot klimata neitrālas iniciatīvas un procesus. Memmert atbalsta šos centienus ar inovatīvo Advanced Peltier Technology. Kā pozitīvs blakus efekts samazinātajam enerģijas patēriņam ir ietaupījums uz tekošajām lietošanas izmaksām.

Kontrolētas atmosfēras eksperti Jau trešajā paaudzē Memmert divās vietās dienvidvācijā izstrādā un izgatavo klimata skapjus, žāvskapjus, inkubatorus, medicīnas produktus kā arī ūdens vannas dažādiem pielietojumiem un nozarēm. Produktu klāsts ir tikpat daudzveidīgs kā to pielietojums. Neatkarīgi no tā Farmācija vai medicīna, rūpniecība vai pārtikas ražošana - plašais piedāvājums nodrošinās temperatūras iekārtu katram.

Iekārtas tiek izmantotas:

  • * bioloģijas, ķīmijas un pārtikas pētījumos.

  • * Medicīnā un veterinārijā.

  • * Kvalitātes pārbaudēm un svarīgiem gala procesiem.

Memmert visā pasaulē ir pazīstams kā vadošais temperatūras iekārtu ražotājs. Kā inovāciju līderim uzņēmuma filozofija ir izstrādāt jaunos produktus atbilstoši klientu prasībām, kas tiek apvienots ar augstu kvalitāti un uzticamību. Augstās kvalitātes prasības uzņēmums nodrošina ar modernām ražošana siekārtām, standartizētiem ražošanas procesiem un pieredzējušiem darbimiekiem. Ar plašu servisa pakalpojumu klāstu un iekārtu funkcijām Memmert aktīvi atbalsta lietotāju kvalitātes nodrošināšanu. Papildus tam plašs dokumentācijas klāsts procesa norisei, FDA- atbilstoša programmatūra, IQ/OQ - sertifikācija kā arī regulāra iekārtu kalibrēšana.

Memmert iet pie saviem klientiem ar vienkāršu izteicienu:

perfekta atmosfēra jebkurai iekārtai. Blogs tapis OMNILAB sadarbojoties ar Memmert.4 views0 comments